Filtry

Kolor
  Jednostka miary
  Szerokość
  Wykończenie
  Zdobienie

  Satyna

   Filtry
  na stronę
   Satyna

   Satyna to wyjątkowo elegancki materiał, przez wiele osób traktowany jako luksusowy. Jest to zasługą jego miękkiej i subtelnej faktury, dzięki której upodabnia się do jedwabiu. Podobnie jak jedwab jest w pełni naturalny, gdyż powstaje z włókien bawełnianych. Zachowuje też wszystkie cechy typowe dla bawełny, a więc przewiewność, miękkość, hipoale...

   Satyna to wyjątkowo elegancki materiał, przez wiele osób traktowany jako luksusowy. Jest to zasługą jego miękkiej i subtelnej faktury, dzięki której upodabnia się do jedwabiu. Podobnie jak jedwab jest w pełni naturalny, gdyż powstaje z włókien bawełnianych. Zachowuje też wszystkie cechy typowe dla bawełny, a więc przewiewność, miękkość, hipoalergiczny charakter i dobre odprowadzanie wilgoci. Dlatego wykonane z satyny ubrania są przyjemne w noszeniu, komfortowe i zdrowe, a jednocześnie niezwykle piękne.

    

   Satyna powstaje metodą tkania za pomocą dwóch splotów – wątek tworzy splot satynowy, a osnowa – splot atłasowy. Charakterystyczną miękkość uzyskuje jednak nie w procesie tworzenia, ale podczas specjalnej obróbki chemicznej. W efekcie nie przypomina tradycyjnych materiałów pościelowych, z których przez wiele lat szyto poszwy i prześcieradła.

    

   Satyna – tkanina na suknie ślubne

   Luksusowy charakter sprawia, że tkanina satynowa od dziesięcioleci jest bardzo chętnie wybierana na suknie ślubne. Sprzyjają temu właściwości satyny, a przede wszystkim jej miękkość, łatwość krojenia i szycia oraz układania w dowolne kompozycje. Wysokiej jakości tkanina pięknie prezentuje się samodzielnie, jak i w roli tła dla francuskich koronek czy gipiury. Poza tym, że jest bardzo wdzięcznym tworzywem, jest także przyjazna dla skóry, delikatna i błyszcząca jak atłas. Dlatego w wykonanej z niej sukni pannie młodej towarzyszą wygoda i niezwykle atrakcyjny wygląd.

    

   Zastosowanie satyny

   Tkanina satynowa jest produkowana w dwóch wariantach – bawełnianym i poliestrowym. Chociaż oba materiały są podobne pod względem estetycznym, różnią się cechami fizycznymi i komfortem noszenia. Właściwości satyny bawełnianej stawiają ją na równi z jedwabiem, natomiast delikatna satyna poliestrowa ma tę zaletę, że jest bardzo wytrzymała.

    

   Dzięki temu rozszerzeniu asortymentu również zastosowanie satyny jest znacznie szersze. Ta delikatna tkanina jest niemal uniwersalna. Można z niej szyć bluzki, spódniczki, sukienki i spodnie, zarówno w wersji codziennej jak mi na specjalne okazje. Pięknie zaprezentuje się uszyta z tego materiału sukienka wieczorowa czy elegancka bluzka na przyjęcie. Natomiast z satyny poliestrowej nie tylko powstanie wygodna letnia sukienka, ale też piękna dekoracja stołu, kanapy czy łóżka w małżeńskiej sypialni.

    

   Bogaty wybór satyny na metry

   W sklepie bławatnym Yeda jest dostępna satyna bawełniana i poliestrowa na metry. Oferujemy duży wybór delikatnych tkanin w kolorze białym, w wielu pastelowych odcieniach oraz w intensywnych barwach. Materiały mają zróżnicowaną fakturę, co dodatkowo pozwala na kreowanie unikalnych odzieżowych stylizacji.

    

   Proponujemy też satynę błyszczącą, matową i półmatową, miękką, średnią, lejącą, cienką i grubszą, oraz satynę z dodatkiem lycry. Uszyta z niej suknia ślubna sprawi, że sylwetka panny młodej będzie pięknie podkreślona. Uzupełnieniem oferty są różne wzory zmiękczanego mikado oraz cienki atłas podszewkowy. Zachęcamy do zapoznania się z całym naszym asortymentem tkanin satynowych oraz koronek i gipiur.

   Więcej