Filtry

Ilość
Ilość brzegów
Jednostka miary
Kolor
  Symetryczny brzeg
  Szerokość
  Wersja
  Wykończenie
  Zdobienie

  Koronki

   Filtry
  na stronę
   Koronki

   Koronka to rodzaj tkaniny, której ażurowy wzór powstaje przez splatanie ze sobą nici. W przeszłości wykonywano ją ręcznie jedną z kilku metod, dzięki którym można wyróżnić koronki igłowe, siatkowe, teneryfowe, szydełkowe, klockowe (gipiury) oraz frywolitki. Obecnie tkanina koronkowa powstaje maszynowo, dlatego jej produkcja jest tańsza, a materi...

   Koronka to rodzaj tkaniny, której ażurowy wzór powstaje przez splatanie ze sobą nici. W przeszłości wykonywano ją ręcznie jedną z kilku metod, dzięki którym można wyróżnić koronki igłowe, siatkowe, teneryfowe, szydełkowe, klockowe (gipiury) oraz frywolitki. Obecnie tkanina koronkowa powstaje maszynowo, dlatego jej produkcja jest tańsza, a materiał znacznie bardziej dostępny.

   Materiały koronkowe produkowane maszynowo w przybliżeniu przypominają płaski haft wykonany na delikatnej tiulowej siateczce. W wyrobach ręcznych podkład zazwyczaj wycinano.

   Współczesne tkaniny koronkowe są znacznie praktyczniejsze w szyciu i odporne na odkształcanie. Ich zaletą jest też różnorodność, gdyż produkt jest dostępny w wielu wzorach i kolorach. Szeroki wybór motywów roślinnych, geometrycznych, abstrakcyjnych czy inspirowanych kulturą ludową sprawia, że każda stylizacja stroju może być unikalna.

   Delikatny materiał na metry doskonale nadaje się do szycia strojów ślubnych i komunijnych. Wykonana z niego suknia będzie miała elegancki charakter. Natomiast decydując się na  materiał w kolorze bez problemu można stworzyć zmysłowy strój wieczorowy. Kreacja z dodatkowymi zdobieniami z pewnością będzie się wyróżniać.

    Koronki ślubne i sukienkowe

   Podstawę asortymentu, jaki oferuje sklep internetowy Yeda, stanowią tradycyjne koronki na tiulu, przeznaczone na suknie ślubne koronki najwyższej jakości są dostępne w kilkuset wariantach wzorniczych oraz w różnych szerokościach. W asortymencie są też materiały w kuponach o długości 3 m, które stwarzają więcej możliwości kreowania fasonów sukien.

   Koronki ślubne mogą stanowić bazę kompozycji lub też jej element dekoracyjny – karczek, rękawy itp. Dodatkowy walor ozdobny tworzą naniesione na materiał dekoracje w postaci cekinów czy trójwymiarowych kwiatków. Zazwyczaj mają one lśniącą powierzchnię, dzięki czemu odbijają światło, tworząc wrażenie lśnienia czy migotania.

   Koronka na suknię ślubną jest idealnym wyborem z uwagi na jej wyjątkowe cechy i efekt, jaki zapewnia. Szczególnie piękne i eleganckie są koronki 3D, których powierzchnię zdobią wspomniane wcześniej dodatkowe elementy.

   W tworzeniu jedynej w swoim rodzaju sukni ślubnej pomoże też oryginalny motyw, wybrany spośród wielu propozycji, jakie zawiera nasza oferta. Z pewnością bowiem inną stylizację stworzy wzór kwiatowy, a inną różne wzory geometryczne.

   W asortymencie nie brakuje też motywów niestandardowych, takich jak strusie pióra. Jest też koronka lub taśma na metry złożona z tiulowej kanwy i naszytych na nią setek cekinów oraz koronka elastyczna, z której można uszyć dopasowaną sukienkę wieczorową.

   Ekskluzywne koronki na metry

   Koronki do sukienek, które oferujemy, to nie tylko eleganckie materiały w kolorze białym, przeznaczone na stroje ślubne. Doskonale nadają się też do szycia lub zdobienia sukienek komunijnych, a już z pewnością powstaną z nich niepowtarzalne kreacje wieczorowe. Do ich wykonania są przeznaczone delikatne koronki francuskie.

   W asortymencie znajdują się też koronki  czarne, czerwone, złote, różowe, wielokolorowe i wiele innych. Elegancki i dekoracyjny wygląd zyska również sukienka uszyta z koronki zdobionej w stylu „Swarovski”.

   Więcej